USD
40.52 UAH ▲0.55%
EUR
43.46 UAH ▼0.71%
GBP
51.61 UAH ▲0.37%
PLN
10.01 UAH ▼1.78%
CZK
1.76 UAH ▼0.61%
Vážená paní Head Assemblies! Vážený přítomnost! Dámy a pánové poslanci! Jsem vdě...

Tento ruský režim neuznává limity, nestačí ani pro Evropu - prezidentský projev před Národním shromážděním Francie

Vážená paní Head Assemblies! Vážený přítomnost! Dámy a pánové poslanci! Jsem vděčný za pozvání na francouzské národní shromáždění a za příležitost se dnes obrátit z naší země.  Velmi si vážím úcty k Ukrajině a Ukrajincům, se kterými se s námi potkáte.  Děkuji za to. Road France! V dnešní době ctíme odvahu lidí a vzájemnou podporu národů, kteří vyhráli bitvu v Normandii, kteří vyhráli.

 A vítězství je stále pociťováno na pobřeží pláže Omaha, kde jsme včera byli s prezidentem, Emmanuelem a dalšími vůdci.  Zmínil se o vyhrávání bitvy a hrdý, že mohou napodobit její účastníky. Válečníci, kteří byli velmi odlišní od různých zemí, ale také hledali svobodu vyhrát.

 Jsou to bitvy, které zde vyhrály, v Normandii, a my, na východě Evropy, v severním moři našeho kontinentu a na obloze Británie, v jižní Evropě a v podzemí - v hnutí odporu v zemích okupovaný nacisty nacisty nacisté - Nejvíce vyhrál bitvy do lidstva.  Bez těch bitev by nebylo nic, nikdo by tam nebyl, nebyli by s vámi nás - Ukrajina, Francie, všechny svobodné národy.

 V Evropě by nebyla žádná svobodná osobnost jako kontinent ani jako koncept ani jako příležitosti ke skutečné svobodě. Všichni si pamatujeme, co nacismus znamená. Pokud by to nebylo pro vítězství nad nacismem, celý náš kontinent by zůstal skutečně tmavým skvrnami v historii. Zdroj smrti pro ostatní na světě.  Právě z těch vítězství se narodila vítězství svobodných národů - naše Evropa, kontinent, který je schopen být zdrojem naděje.

Naše Evropa je výsledkem odvahy mužů a žen, pak všichni, kteří navzdory strachu nekopovali zlo a odolávali a bojovali. Naše Evropa je jednota, která tehdy fungovala a vždy funguje, vždy zvyšuje sílu. Naše Evropa je volbou lidí v té době, aby bojovali s tím, jak potřebujete vyhrát - aby nedovolil zlo převzít váš domov. V té době neexistovala žádná jiná motivace pro spojence, s výjimkou ochrany jejich domova a právo lidí být lidmi.

Lidé v plném smyslu slova - obdarovaní svobodou, důstojností a právy od narození stejně, takže se nikdo nedefinuje jako pán nad ostatními a že si každý může vybrat svou vlastní cestu v životě.  Toto je naše Evropa. To je to, co bylo poskytnuto vítězství před 80 lety. Děkuji ti za to.  A to je něco, co nebude samo o sobě věčné.

Vážení Evropané! V předvečer pobřeží Normandie, kde jsme se všichni zmínili o druhé světové válce a poděkovali v ní vítěze, zároveň existovaly dva pocity: pocit radosti, že vítězství bylo vyhráno, a pocit povinnosti vyhrát. Žijeme v době, kdy Evropa opět přestala být kontinentem míru. Bohužel.  A v době, kdy se nacismus znovu vrátí. Bohužel.  Když je město znovu zničeno v Evropě a vesnice jsou spáleny.

Když je znovu v Evropě - filtrační tábory, deportace a nenávist, která se stala novým ruským kultem. Když se Evropa snaží znovu přepsat a říct, že některé národy si nezaslouží nezávislou existenci.  To vše je dnes nasměrováno proti Ukrajině.  Ale za to a tak, aby zítra bylo namířeno proti ostatním. Dokonce i řád je viditelný, jak může jít agrese: Baltia, Polsko, Balkán a dále. Tento ruský režim neuznává limity. Pro Evropu nestačí.

 Už zničil Sýrii a je chaotickou sachele. Investuje do teroru a nahradil život, kde může dosáhnout, kde nesplňuje odpor.  Používá vše k oslabení zemí: od energie k jídlu. V 21. století vrátil celý arzenál staletí minulosti - od blokády moře po masové únosy dětí našich lidí z okupovaného území Ukrajiny, aby je „znovu vyvolaly“ - v nenávisti k Domov. A celý svět vydírá, aby se svět mohl bát proti němu.

 Najde způsob, jak destabilizovat všechny, destabilizovat Evropu, destabilizovat vás. To může být zítra. Zítra - pokud Ukrajina nevyhraje.  Tato bitva, která nyní probíhá proti ruským útočníkům, pokračuje v zemi našeho regionu Charkiv a Doněc, na hranici s Ruskem a na přístupy k Khersonovi, v podzemí v Berdyansku, Melitopolu a Krymu, na obloze Ukrajiny, v našem Černé moře.

Tato bitva o Ukrajinu je nyní pro Evropu stejně existenciální, jak bitvy vyhrály předchozí generace Evropanů. Tato bitva je křižovatka. S okamžikem, kdy můžeme nyní napsat příběh, jak potřebujeme, nebo můžeme být oběťmi historie - jak to potřebuje, náš nepřítel. Zdůrazňuji: obyčejný nepřítel. Musíme si pamatovat, že zvenčí je nepřítel, který neopouští ani národy, ani doslova lidi, kam přichází.

Nenechává ani právo mluvit ani zvolit, jak žít pro lidi. Nenechává život.  Podívejte se, co je ruská kontrola. Jsou to spálené, opuštěné zříceniny našich měst a vesnic. Toto je fakt. Podívejte se na to, co Putin promění jeho zemi a jeho lid. Je to území devalvaného života. Doslova nevýhoda všeho, co je pro nás cenné, je pro nás. Opak svobody. Opak rovnosti. Opak bratrství. Proto opak Evropy. Toto je anti-europe. To je to Putin.

Road France! Může Putin vyhrát tuto bitvu? Ne, protože nemáme právo ztratit. Může tato válka jít na řádky, které jsou nyní? Ne, protože neexistují žádné linie pro zlo - to je před 80 lety. A pokud se někdo pokusí nakreslit dočasné linie, zastaví se jen před novou válkou. Nyní je to, jako když zlo zahájilo svou agresi proti sousedům ve 30. letech 20. století. Hitler překonal čáru po řádku. Stejně tak Putin.

A když byly včera slyšeny přímé hrozby Francie, stalo se to jen dalším argumentem ve prospěch naší odvahy s vámi - ve prospěch žádného zla na světě nemělo aroganci porovnat Francii a hlásit Francouzi vojenskými účely. Můžeme vyhrát tuto bitvu? Nepochybně, ano. Můžeme! Ukrajina, a proto Evropa. Evropa, a proto Francie.  Jsem si jistý, že Francie věřila ve svobodu, i když se D-Day nestalo.

 Ale ten den přistání, stejně jako Evropský den vítězství, byl nevyhnutelný. Poprvé jsem byl poctěn, že jsem se na vás obrátil v době, která byla pro nás velmi obtížná, smrtící. To je pravda. Bylo to v prvním měsíci po ruské invazi.  V té době nebyli útočníci vyloučeni z našeho hlavního města, Kyjeva a bitvy byly poblíž Kyjeva v brzdění.

 V té době první operace, které začaly vracet půdu okupovanou Ruskem, vrátily naše domovy, vrátily naše lidi, naše děti - pak neplánovaly osvobodit ostrov Snake v Černém moři a vyhrát bitvu u moře, Osvobození regionu Kharkiv a Kherson. V tu chvíli svět ještě neviděl Buchu a nevěděl přesně, co je ruské okupace. A nikdo nevěřil, jak efektivní se Ukrajinci mohou stát.

Ale i tehdy jsme věděli-a věděli jsme přesně-že jsme překonali jakékoli obtíže války a jediná věc, kterou potřebujeme, je, že Ukrajinci nezůstanou sami. Abychom měli účinnou podporu - podpora nepřetržitého, včasného, ​​dlouhého a vedení a poté budeme zaručeni, že budeme vykonávat svou práci.

A bude to důkaz - důkaz, že Evropa se nebude vrhnout do času, kdy, aniž by vysadila spojence na kontinentu a přilákala téměř celý svět, nebylo možné dokončit válku v Evropě, takže je v souladu se zájmy Evropy a svět, a proto každý člověk na Zemi. JE VUS ReMerce d'ê être à NOS Côtés Pour Défendre la vie. Merci, chci vám všem poděkovat za to, že jste v této válce neváhali a vybrali si stranu lidstva. Strana kultury. Strana mezinárodního práva.

 Od prvních ne, ale z hodin tohoto útoku, které se Rusko pokusilo překročit 80 let Evropy, vím, že se na vás mohu spolehnout, spoléhat se na Francii - na vaše srdce a princip. Děkujeme ti. Pocit, že Ukrajina je proti zlu, spojil mnoho lidí, mnoho lidí ve Francii. Francouzské rodiny pomohly rodinám Ukrajiny, které unikly z války. Srdce Francie nám přála sílu. Děkuji za to. Děkuji vašim lidem, vašim rodinám. Můžeme se spolehnout na vaši podporu.

Pro vaše zbraně, školení a diplomacii, na francouzskou politickou a ekonomickou moc. Francouzské systémy protivzdušné obrany a obrněná vozidla, rakety a dělostřelectvo, zkušenosti a rady nám pomohou zachránit životy lidí a díky vám omezují Rusko.   Jsem si jist, že den přijde, až Ukrajina bude moci vidět na své obloze stejná letadla, jaké jsme včera viděli na obloze Normandie.

Francouzské bojové letadlo - brilantní bojovníci, kteří dokazují, že Evropa je silnější pod kontrolou ukrajinských pilotů. Silnější než zlo, které se odvážilo Evropu. Nyní, stejně jako před 80 lety, to dokážeme - síla naší jednoty, síla Unie, síla našich běžných ideálů. Emmanuel, pane prezidente, děkuji vám, že jste neopustili Evropu bez vedení a Ukrajiny - bez Francie v době, kdy to bylo rozhodující.

Snažíme se zmínit naši spolupráci za 80 let jako bitva. Je to tak důležité. Děkuji, Emmanuel! Chtěl bych zdůraznit zejména každému z vás, drazí poslanci Národního shromáždění.  Nedávno jste podporovali naši bezpečnostní dohodu - Ukrajina a Francie. Po dohodě byl následován francouzský senát.  Toto je zvláštní dokument - kořeny Unie mezi našimi státy.

 Děkujeme za to za historickou podporu, děkuji za vaši vizi! Děkujeme vám za podporu našeho hnutí k členství v Evropské unii a za pochopení, že hranice východního NATO nemůže být přerušena „šedou zónou“, která zůstala mimo alianci Ukrajiny.   Klíčem k bezpečnosti celé Evropy je na Ukrajině.

Protože bez ovládání Ukrajiny se bude muset Rusko stát obyčejným národem - ne koloniální říší, která neustále hledá, koho se schovává - jak v Evropě, Asii, tak v Africe. Drazí přátelé! Ve skutečnosti se náš nový D-Day koná v den diplomacie v den diplomacie. Inaugurační mír míru, který se může stát formátem, který přinese spravedlivý konec této války.  Nikdy jsme nesadili pouze na zbraně. Vždy jsme se starali o diplomacii.

 Putin odmítl diplomatické rozhodnutí, zahájil válku plného stupně a vybral pokus o genocidu Ukrajinci místo dialogu s Ukrajinou.  To je jeho volba. A jednota světa je nutná, aby se jeho vytlačila.  Je to skvělé dílo, skutečné - velké úsilí, které je potřebné od zemí na všech kontinentech. Nejen z Evropy. A tak se spojíme. Summit míru podporovalo více než sto států a mezinárodní organizace. Bohužel, ne každý, na kterém svět závisí.

<p> Lékař poskytuje pomoc během ostřelování. Stugna prapor </p>...
Před více než měsícem
Ukrajinský lékař poskytuje pomoc armádě během ostřelování
By Simon Wilson

<p> Epické záběry nádrže T-80BV 25 VSHB. Naši válečníci ukázali, jak se na pozic...
Před více než měsícem
Ukrajinské vojenské bouře pozice Rusů: Epic Tank Battlefield
By Simon Wilson