PLN
10.13 UAH ▲1.48%
CZK
1.74 UAH ▲0.84%
Alexej Konechny vyhrál na sedmi večírcích 11 soupeřů a čtyři strany skončily rem...

Hvězda se hrála s Ruskou federací: desetiletý Ukrajin vyhrál mistrovství světa v šachu (fotografie)

Alexej Konechny vyhrál na sedmi večírcích 11 soupeřů a čtyři strany skončily remízou. Před posledním kolem byly závody s účastníkem ze Skotska, ale tady vyhrál Oleksiyko. A po posledním kole bylo jasné, že je vítězem. Alexei Konechny z Truskavets z oblasti LVIV byl vítězem mistrovství světa v šachu, porazil 11 protivníků a „hvězdou“ šachového budoucího Ruska, které hrálo v neutrálním stavu.

Otec šampiona Igor Konechnya to řekl v rozhovoru s ukrajinskou pravdou. Takové triumfální vítězství na Světovém šachovém poháru (Rapid) U10 v Albánii se mladý ukrajinský šachový hráč připravoval technicky i psychologicky. Ačkoli Alexei, spolu se svým otcem, bylo mistrovství odmítnuto kvůli účasti sportovce nepřátelské země, rodinný tým se rozhodl vyhrát a podle jejich názoru to bylo nepochybně.

Igor otec Konechny si pamatuje, jak budou Rusové řekli, v této věkové kategorii bude v této věkové kategorii Roman Shogdzhiev z Kalmykie nová „hvězda“ ruského šachu. Spolu s Oleksiyko se rozhodli, že nechť je „neutrální“, ale stanou se první. „V tomto turnaji jsme museli hrát s nepřátelskou zemí a je tu chlapec, který předpovídá mistrovství světa a který se nazývá největší talent modernosti v šachu mezi mladými.

Věděl jsem, že dříve nebo později se s ním setkáme, setkáme „ - Zdůrazňuje otce ukrajinského šampiona. Alexej Konechny vyhrál na sedmi večírcích 11 soupeřů a čtyři strany skončily remízou. Před posledním kolem byly závody s účastníkem ze Skotska, ale tady vyhrál Oleksiyko. A po posledním kole bylo jasné, že vítězem byl mladý šachový hráč z Ukrajiny. „Na rychlém mistrovství světa Alexei fungoval dokonale. Na startovním seznamu bylo 7.

hodnocení a zaujalo 1. místo bez porážek-je to v pohodě! Soupeři jsou vážní, odlišný styl hry. Byli tam šampióni jejich zemí,“ chlapec Trenér Andrew řekl Zugulak. Poznamenal, že příprava byla samozřejmě docela vážná: nové debuty, analýza hry soupeřů a nalezení jejich slabostí. Výsledek je však bezpodmínečný. Podle trenéra Alexei nyní odpočívá a pak se znovu vrátí na turnaje.

Na konci května může hrát na Krakově Championship a na konci června půjde na mistrovství Evropského týmu v Řecku. Chlapec začal nedávno profesionálně šachy - v roce 2021. Talent si všiml jeho otec, i když neměl nic společného s šachy - dříve pracoval jako baletní umělec Lvivské opery. „Viděl jsem, že třídy obecných skupin nestačí pro Alexei. Potřeboval vážnou přípravu. Začali pracovat v roce 2021 s jedním trenérem, dosáhli úrovně druhé kategorie.

Pak se přesunuli k jinému trenérovi. Alexey se stal šampionem Ukrajiny,“ Otec si vzpomíná. Andriy Zazuliak, trenér z Kremenchuku, začal s Alexei jednat v září 2022 online. Je to Zugulak, který se stará o Alexeiho technickou část školení: pracuje s přítelem Meltelshpili, Endshpili, různé techniky, hrát italské, španělské večírky, Ferze Gambite, dokonce přidán do Torre. Otec je zodpovědný za psychologický výcvik Syna.

„Alexej již má téměř 2,5 tisíce bodů v online štítch. Někdy hraje šachy 4-5 hodin denně a ve„ školních “dnech se snaží přidělit alespoň hodinu nebo dva na hraní několika večírků,“ říká otec. Igor konečně sdílí zkušenosti, že šachové hráči sami určili, jak úspěšná je hra. Nyní to všechno dělá počítač, současně je možné analyzovat pomocí gadgetu hry, vypočítat přesnost pohybů atd.

Chlapecův otec zdůrazňuje, že šachy je vážný a vyčerpávající sport. Turnaje pro dospělé jsou sto tisíc dolarů v cenových fondech. Nedávno se však dětské turnaje staly komplikovanými - „strop“ schopností se zvýšil. „Pokud si někdo myslí, že děti hrají špatně, pak mi věřte, často hrají silnější než dospělí. Děti mají v hlavách čerstvé znalosti a nic navíc, kromě hry. Mají velmi vysokou úroveň,“ říká Igor.

A sdílí své plány pro budoucího chlapce, ale dodává, že všechny cesty na mistrovství jsou na vlastní náklady. Jedinou výletem zaplacenou Lviv regionální šachovou federací je otec šampiona byl Slovinsko. Podle Igora tedy musí stát stále více zájem o jeho mladé talenty. „V Truskavetech nejsou vůbec žádné šachové turnaje. Jdeme do LVIV na otevřené turnaje, kde se všichni hrají. Děkuji Lviv Chess Academy, která organizuje obrovské množství turnajů ve městě.

Ale když jste dva -time šampion Ukrajiny a mistra světa chcete někoho, kdo je pozor, “ - uzavírá otec Alexejského cíle. Připomínáme, že Focus napsal, že v Paříži nebude rád pro sportovce z Ruska a Běloruska na olympijských hrách, které se letos v létě konají ve francouzském hlavním městě. Relevantní prohlášení učinil starosta Paříže Anne Idalgo během jeho návštěvy v Kyjevě.

<p> Lékař poskytuje pomoc během ostřelování. Stugna prapor </p>...