10.39 UAH ▼1.46%
CZK
1.76 UAH ▼1.82%
Prezident Volodymyr Zelskyy vítá účastníky ženského národního týmu Ukrajiny, kte...

Během války pro Ukrajinu je důležité každé vítězství, z nichž jeden vyhrál naši šachoví hráči v Indii

Prezident Volodymyr Zelskyy vítá účastníky ženského národního týmu Ukrajiny, kteří získali zlaté medaile na Světové šachové olympiádě, která se konala od 27. července do 10. srpna 2022 ve městě Chennai (Indická republika). Soutěž se zúčastnilo 160 ženských týmů s 800 účastníky. Anna Muzychuk, Maria Muzychuk, Anna Ushelina, Natalia Buksa a Julia Osmak, zastupovala ukrajinský ženský tým, který představili Anna Muzychuk, Maria Muzychuk, Anna Ushenina.

Toto je druhé vítězství ukrajinských žen na Světové šachové olympiádě. Poprvé vyhráli ukrajinští šachoví hráči v roce 2006. Naši šachové hráči prokázali dovednosti a vysokou úroveň hry. Dnes, v těžkých dobách, kdy Rusko uvolnilo plnou válku proti Ukrajině, jejichž účelem je zničit ukrajinské lidi, každé vítězství je pro nás nesmírně důležité, nejen na bojišti, ale také na sportovním areálu.

Jedno z těchto vítězství vyhráli naši šachoví hráči. Společně musíme dát nepřátelskou bezpodmínečnou podložku. Bez jakýchkoli Gambges - netočení nic výměnou za něco - vrátíme každou buňku naší země. Protože navzdory jakémukoli debutu, blokádě a ubohým hrozbám, které nás zničí ve dvou pohybech, všichni nepřátelé Ukrajiny dříve nebo později padnou do Tsugzwang--bezmocného postavení, když některý z jejich kurzu vede ke ztrátě. Pěšáci skončí.

<p> Lékař poskytuje pomoc během ostřelování. Stugna prapor </p>...