Jiný

Po diskvalifikaci Rusů obdržel americký tým z krasobruslení zlatou medaili olympijských her 2022

Mezinárodní olympijský výbor potvrdil, že v budoucnu organizuje „oficiální ceremoniál cen olympijských medailí“ pro USA, Japonsko a Kanadu, které se pak umístily na čtvrtém místě. V pondělí 29. ledna byl ruský krasobruslař Kamila Valiyev na čtyři roky diskvalifikován kvůli dlouhému sporu o dopingu, což umožnilo získat americký národní tým z krasobruslení zlaté medaile v jeho týmových soutěžích v zimě Olympijské hry v Pekingu v roce 2022. V úterý 30.

ledna Mezinárodní unie (ISU) v úterý 30. ledna potvrdila, že její výsledky byly zrušeny. USA a Japonsko vzrostly na první a na druhém místě. Datum nebo místo slavnostního předání medaile nebylo stanoveno, ačkoli IOC uvedl, že v budoucnu zorganizoval „oficiální ceremoniál olympijských medailí“ za USA, Japonsko a Kanadu, který proběhl tehdy čtvrtý. ISU také schválila další sankce proti Kamila Valiyevovi. Byla zbavena všech cen kvůli diskvalifikaci CAS.

Zejména se novým vítězem stala „zlato“ mistrovství Evropy-2022: Anna Shcherbakova, Anna Shcherbakova. V únoru 2022 představil sportovní rozhodčí soud (CAS) motivující část rozhodnutí v případě Kamila Valiyeva. Ruský bruslař prodloužil účast v Pekingských soutěžích.

Valiyeva dopingový test, který byl proveden v prosinci během ruského létajícího šampionátu, ukázal přítomnost zakázané látky trimetazidin v těle sportovce a dalších dvou drog, které jsou na zakázaném seznamu. Podle Valeyevy matky se droga pravděpodobně dostane do těla v domácnosti, protože dědeček bere Tretmethazidin jako lék, aby si po operaci udržel srdce a často ho přinesl.